K semifinálovému zápasu krajského poháru vyrazili fotbalisté Sparty Kutná Hora ve středu 8. května na hřiště účastníka I. B třídy – TJ Ligmet Milín. Papírové předpoklady potvrdili a po dvou brankách Wolfa postoupili do finále soutěže!

Milín – Kutná Hora 0:2 (0:0)

„Byla to jednostranná záležitost, jen jsme neproměnili spoustu šancí,“předeslal trenér Kutné Hory Radek Kulhánek. „Je pravda, že jsme do 5. minuty jsme mohli 2:0 prohrávat,“přiznal a pokračoval: „Od 10. minuty už bylo utkání v naší režii. Domácí ještě v prvním poločase hrozili z brejků nebo standardních situací, ve druhé půli už bylo jen otázkou, kdy dáme branky. Skončilo to jen 2:0, protože jsme neproměnili ty největší šance.“

Skóre otevřel v 56. min. Wolf hlavou po centru France, ten samý hráč upravil na 2:0 po úniku Hradílka v 78. minutě. „Pak už to bylo úplně klidné, do hry jsme po zranění dostali i Bílka. Ze tří posledních pohárových soupeřů – Mnichovo Hradiště, Sokoleč a Milín – byl náš výkon dnes nejkvalitnější. Bohužel tomu chyběly branky,“ upozornil kouč a připomněl: „Podobně to bylo i v sobotu, kdy jsme Příbram přehrávali, ale bohužel jsme nedali góly a prohráli. Chtěli jsme postoupit do finále a to se podařilo, jsme spokojení.“

Ve finále Kutná Hora narazí na FK Komárov. Ten v současné době figuruje na prvním místě I. A třídy, skupina A s osmibodovým náskokem před FK Kosoř. „Zřejmě jde o našeho budoucího soupeře v krajském přeboru. Uvidíme, jak na tom jsme. Vyzkoušíme si ho a těšíme se na něj. Náš cíl je pohár vyhrát a snad to zvládneme,“ řekl Radek Kulhánek. „Finále by se mělo hrát na dva zápasy – doma, venku. Ještě nevíme, jestli budeme začínat v Lorci a nebo na hřišti soupeře, a taky hlavně nevíme, kdy se to bude hrát,“ uzavřel.

Branky: 56., 78. Wolf. Rozhodčí: Čermoch – Kaucký, Bartůšek. Bez karet. Diváků: 180. Milín: Rudolf – Zákoucký, Kuba, PAcina, Glogar (71. Květ), Vondrášek, Švehla, Synek, Ric (16. Švejnoha), Rak, Peták. Trenér Václav Krejčí. Kutná Hora: Jeřábek – Marek, Franc, Filipec, Saulich – Semrád – Hradílek, Piskač, Wolf (84. Bílek) – Jak. Kulhánek – Kacafírek (68. Cimr). Trenér Radek Kulhánek.

Zdroj: http://www.svoboda.info/sport/fotbal/fotbaliste-sparty-jsou-ve-finale-poharu-narazi-v-nem-na-fk-komarov/