Dorost vyjel k prvnímu zápasu pod trenérem Stachem do Mnichovic. Soupeř se pyšnil dlouhodobou úspěšností na domácím hřišti, když poznal pouze jednou pocit porážky. Naši dorostenci dokázali hrát podle zvolené taktiky a díky vysoké produktivitě, porazili Mnichovice 6:0. Výkon měl podle trenéra Stacha vysoké parametry.

Jakube máte za sebou první zápas na lavičce A dorostu a musím podotknout, že velmi úspěšný, jak byste zápas zhodnotil?
Do Mnichovic jsme jeli s respektem, protože soupeř doma za celou sezónu pouze jednou prohrál a dokázal remizovat s prvním i druhým týmem tabulky. Já osobně jsem moc nevěděl, co od soupeře můžeme očekávat, nicméně kluci perfektně plnili pokyny a taktiku, kterou jsme si na zápas připravili.

Čím jste tedy soupeře přehráli?
Byli jsme v kompaktním bloku, neustále jsme byli za balónem, aby soupeř musel hrát do plné obrany, po zisku míče jsme chodili rychle do útoku a výborně jsme zvládli pressing, který dělal soupeři problémy. Kluci podali výborný výkon a výsledek 6:0 zcela odpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Soupeř neměl za celý zápas pořádnou šanci a my jsme ještě nejméně pět příležitostí neproměnili.

Kde v zápase nastal moment, který zápas zlomil?
Klíčový byl čtvrtý gól, po kterém už Mnichovice rezignovaly. Můžu směle říct, že z mé strany jsem s výkonem i výsledkem maximálně spokojený. Důležité bylo, že jsme plnili to, co jsme si řekli, tím pádem jsme soupeři nedali vůbec šanci. Nemůže být pro trenéra i hráče asi nic lepšího, než když přijde po zápase trenér soupeře a řekne, že jsme hráli úžasný fotbal, že jsme je totálně přejeli.

Co jste říkal klukům po zápase?
Že je potřeba, abychom v tomto nastaveném trendu pokračovali, aby kluci plnili do puntíku pokyny a taktiku, kterou na zápas nastavíme, samozřejmě potřebujeme také udržet vysokou produktivitu, kterou jsme dnes předvedli. Příprava na zápas je celotýdenní záležitost a já jsem zatím velmi spokojený s přístupem každého jednoho hráče.

Dá se tedy mluvit o tom, že tohle byl výkon, který přesahuje kvalitu A třídy?
Myslím si, že pokud budou kluci pokračovat v tomto stylu a vzhledem k tomu, že ten kádr je opravdu velmi perspektivní, tak ten celkový potenciál je opravdu velký. Je potřeba kádr doplnit ještě tak o 3 až 4 hráče, abychom měli širší soupisku a potom už se opravdu můžeme bavit o perspektivních zítřcích.

KLUCI JSOU CHARAKTEROVĚ SUPER, NECHAJÍ SI PORADIT A DÁ SE S NIMI DOBŘE PRACOVAT

Zmiňoval jste, že příprava na zápas je celotýdenní záležitost. Vy máte za sebou první kompletní týden, jak jste byl spokojený s jeho průběhem?
Kluci jsou charakterově super, je tady skvělá parta, takže se mi potvrdilo to, co jsem si myslel po prvním zápase, který jsem viděl. Čili fungující kabina a fungující parta dobrých charakterových kluků. V podstatě máme tři tréninky týdně a myslím si, že kluci trénují poctivě, přistupují k tomu zodpovědně.

Dá se vysledovat něco konkrétního po prvním týdnu?
Samozřejmě, že když jsme třeba ve středu šli do nějakých intervalových věcí, kde to je opravdu ve velké intenzitě, a kde se rychle pracuje s balónem, tak tam je vidět, že jsou jisté problémy. Někteří jsou zvyklí předržovat balón a hrát na hodně doteků, a to současný fotbal nevyžaduje. Takže cílem je všechno v tréninku zintenzivnit a pracovat rychleji na jeden maximálně dva doteky, obecně mnohem rychleji kombinovat.

Dá se tedy říct, že půjde především o to, aby se hra zrychlila, aby to sedělo k vámi nastavené taktice?
Je vidět, že kluci byli zvyklí v zápasech dříve pracovat v menší intenzitě, než to dnešní fotbal vyžaduje, ale na tom zapracujeme. Nicméně kluci na tréninky chodí, tenhle týden byl poznamenán středečním pohárovým zápasem A týmu, takže jsme na středečním tréninku kompletní nebyli, ale jinak jsem naprosto spokojený. To, co jsme si chtěli říct, tak jsme si řekli a přenesli jsme to do zápasu, což je strašně důležité. Nechali si poradit a dá se s nimi dobře pracovat, to je základ úspěchu.

BÉČKO DOPLATILO NA STŘET ZÁPASŮ, VÝKON ALE TRENÉR CHVÁLÍ

Dorostenci, nastupující za B tým v okresním přeboru, přivítali v domácím prostředí tým Radimi. což je vedoucí celek soutěže. Bohužel se v sestavě našich dorostenců promítl náročný program, který svedl do jednoho času zápasy dorostů a žáků. Tudíž musel trenér Lukáš Redlich lepit místa v sestavě hráči, kteří na těchto pozicích pravidelně nehrají: „V bráně nastoupil Honza Antoš, který samozřejmě normálně hraje v poli. Některé góly jdou na vrub toho, že to není gólman, ale s tím se musí počítat. Chci ho pochválit za výkon, protože dalších pět nebo šest vyložených šancí zneškodnil, navíc proměnil penaltu a vstřelil tak náš jediný gól,“ uvedl na adresu náhradního gólmana trenér.

Podle Lukáše Redlicha doplatili na hru ve středu pole, které v zápase vůbec nefungovala: „Nedokázali jsme podržet balón, a to především v prvním poločase, po pauze přišlo zlepšení,“ připomněl vývoj zápasu. První poločas neměl podle trenéra nic společného s fotbalovostí: „Šlo čistě o nakopávané balóny, takže první poločas byla doslova nakopávaná,“ posteskl si nad hrou.

Ve druhém poločase přišlo z naší strany zlepšení, které ústilo ve vytvořené gólové příležitosti. Bohužel jsme nedokázali tyto šance proměnit a produktivitu, kterou předvedl A tým, naše béčko postrádalo. Navíc kvůli střetu zápasů měl Lukáš Redlich k dispozici pouze jednoho hráče na střídání, což logicky vyústilo v úbytek sil ke konci zápasu.

Zápasy nikterak neovlivňuje náladu v týmu a trenér Redlich věří, že hráči budou dál poctivě trénovat: „Tenhle zápas nic nemění, jedeme dál. Pokud budou hráči pravidelně chodit na tréninky jako do teď a budou držet vysokou tréninkovou účast, mají dveře do A dorostu otevřené,“ připomněl na konec.