Zátěžový víkend čeká naší kategorii U9, která má před sebou víkend plný fotbalu. Ale pojďme postupně. Vše odstartuje sobota, kdy se od 10 hodin představí naši hráči v rámci Miniligy proti týmům Sedlčan, Českého Brodu, Berouna, Nymburku a Benešova. Již z minulosti víme, že v této konkurenci jsme schopni odehrát kvalitní zápasy a naši hráči budou rádi za každého fanouška, který ji během soboty přijde vyjádřit svou podporu přímo na stadion. Věříme v úspěšné představení našich kluků a přejeme mnoho sil.

Ovšem největším lákadlem tohoto víkendu je jednoznačně “derby“, které naši hráči kategorie U9 odehrají v neděli od 10 hodin proti pražské Slavii. Bude to porovnání s tím nejlepším, co česká fotbalové scéna nabízí v této fotbalové kategorii. Musíme ovšem znovu zopakovat, že naši hráči již dříve potvrdili svou kvalitu, a proto určitě půjde o zajímavý a vyrovnaný zápas.

VÍKEND PLNÝ ČÁSLAVI

Kategorie U10 a U11 odehrají své mistrovská utkání v sobotu. U10 jede na hřiště do Křesetic, kde se postupně utká s domácím týmem a následně odehraje derby s týmem Čáslavi. Kategorie U11 si zajede do Vrdů, kde je čeká taktéž domácí celek a následně změří síly v meziměstském derby s Čáslaví.

Bude to těžké pro oba týmy, ale měření sil s týmy z našeho okolí je důležité pro posun našich hráčů. Dlouhodobě sledujeme nárůst výkonnosti těchto kategorií, a tak věříme, že hráči potvrdí své kvality a budeme moci naše hráče za jejich výkony pochválit i nyní.

HRAJETE KRÁSNÝ FOTBAL, CHVÁLÍ NÁS TRENÉŘI SOUPEŘE

Již během minulého víkendu se naše mládežnické týmy představily ve svých soutěžích a ukázaly, že na ně můžeme být právem hrdí. Děkuji klukům za krásnou neděli. Byla radost slyšet od rozhodčích, rodičů, diváků a od pořadatele, že hrajeme krásný fotbal,“ uvedl trenér U11 Michal Křivohlavý.

Kategorie U10 dokázala o víkendu přehrát Nový Bydžov a Červený Kostelec U10. Trenér Tomáš Bohatý chválil hráče především za přístup k zápasu s Červeným Kostelcem kategorie U11, kdy dokázali s o rok staršími protihráči držet krok, ačkoliv zápas skončil prohrou 3:6: „I v tomto prohraném zápase s o rok staršími kluky jsme soupeře přehrávali, což ocenil i trenér vítězného týmu,“ dodal.

Kategorie U9 se představila na turnaji s těmi s nejlepšími českými týmy. I přes to, že v kádru bylo několik mladších hráčů, dokázali být vyrovnaným soupeřem a potrápili i takové týmy jako Mladá Boleslav nebo Pardubice, které se mohou chlubit kvalitní mládeží. „Rozhodně se jednalo o kvalitní turnaj, kvalitní herní průpravu a kvalitní přípravu pro všechny naše hráče zejména pro ty mladší,“ podotkl trenér Štefan Auer.