V sobotu odehráli fotbalisté kutnohorské rezervy utkání se soupeřem z Uhlířských Janovic. Souboj předposledního s posledním nakonec vyzněl lépe pro hosty, kteří vyhráli 1:0.

Utkání poznamenala brzká branka hostů ve třetí minutě. Po nedorozumění v domácí obraně přeskočil míč stopera Filipce a dostal se k útočníkovi hostů, který balon umístil za záda brankáře Marečka. Od této chvíle se hosté stáhli na svou polovinu a bránili útoky domácích. Tlak domácích ale díky dobrému bránění hostů nepomohl ke vstřelení vyrovnávací branky. Největší příležitost měl Jarkuliš, jehož střela z přímého kopu se otřela o břevno.

Druhý poločas navázal na poločas první, domácí tlačili a hostům se dařilo odrážet jejich útoky. Po rohovém kopu hlavičkoval domácí Exner do břevna. 74. Minuta přinesla největší šanci Kutné Hory. Filipec našel před bránou Kopeckého, který ale nastřelil pouze brankáře Uhlířských Janovic. Utkání skončilo prohrou kutnohorské rezervy 0:1.

„Dokážeme si vytvořit šance, ale neumíme je proměnit. To je několikátý zápas po sobě. Fotbal hrát umíme, ale náš problém je hlavně vw hlavách. Snad to příště zvládneme lépe,“ řekl kutnohorský trenér Pavel Král k utkání.

Kutná hora B – Uhlířské Janovice B 0:1 (3. Kopp)

Kutná Hora B: Mareček – Michálek, Exner, Filipec, Saulich – Hulman (64. O. Nedvěd), Kraus (46. Puchoň), F. Nedvěd, Turkovský (75. Gygal) – Jarkuliš, Lodinský (46. Kopecký). Trenér Pavel Král.

Uhlířské Janovice B: Kmoch – Hrbek, Blecha, Doubrava, Šusta – Svoboda, Jelínek, Veliký, Čížek – Stoupa, Kopp.