Jakube minulý týden jste získali tři body, v našem posledním rozhovoru jste měl ovšem se zápasu se Štítarami obavy?

Očekával jsme velmi těžký zápas, protože kádr Štítar tvoří víc jak polovina luků, kteří hráli dorosteneckou ligu v Kolíně, navíc doma ještě neprohráli a inkasovali jen 10 branek. K mému překvapení jsme od první minuty na hřišti naprosto dominovali a jediná šance soupeře přišla až za rozhodnutého stavu 4:0 v náš prospěch. My jsme ještě naopak šance nevyužili a vlastní nepřesností jsme přli o další pološance.

Byl jste tedy tentokrát s výkonem týmu spokojený? Minule jste i přes výhru výkon kritizoval.

Před klukama musím tentokrát hluboce smeknout a musím je pochválit. Naprosto dodrželi, co jsme si řekli. Dobře jsme vyvíjeli tlak na balón, byli jsme důrazní v soubojích, získávali jsme odražené míče, dařil se nám pressing i repressing a soupeř si s tímto naším pojetím hry vůbec nevěděl rady, neměli čas na svoji hru a vůbec nestíhali. Byl to z naší strany zatím jednoznačně nejlepší výkon a výkon naprosto dominantní.

Považujete to za výkon hodný krajského přeboru?

Je vidět, že když si kluci dají říct a plní to, co mají, tak je v tomhle týmu opravdu velký potenciál. Pokud budou v tomhle nastoleném trendu pokračovat, tak věřím tomu, že máme na klidný střed krajského přeboru.

Nastala nějaká změna v týdenní přípravě na zápas po minulém týdnu?

Nebylo to potřeba. Naše tréninky jsou vedeny v poměrně vysoké intenzitě, intervalová cvičení a snažím se, aby kluci byli pod tlakem, abychom odstranili takový ten pohodlný gardovský fotbal na deset doteků. Naše intervaly mají maximálně minutu a půl, kde se snažíme hodně pressovat a dojíždět hráče s balónem, aby ti kluci museli dávat balón od nohy dřív.

Tenhle výkon tedy už splňoval nějakou vaši představu?

Je to tak. Pokud budou kluci dobře pressovat, vyvíjet tlak na balón, hrát první balóny, získávat odražené míče, po zisku balónu budou chodit rychle do protiútoku a budou plnit veškeré pokyny, které si před zápasem nastavíme, tak budu spokojený.

Tentokrát jsme nepolevili, hráli jsme až do konce

Proběhla nějaká promluva k hráčům, potom, co jste nebyl minulý týden spokojen?

Ne. Nijak jsem klukům na tréninku za výkon v zápase nenadával. Všichni si myslím přečetli moje hodnocení v posledním rozhovoru a sami si uvědomili, co bylo špatně. Navíc jsem jim už po zápase sdělil, co se mi nelíbilo a pokud pak v tom tréninku vidí, že to je pro ně náročné, ale na konci mají odměnu v podobě, tak krásného zápasu, jaký se Štítarama byl, tak si myslím, že je to musí těšit. Na podzim uhráli se stejným soupeřem remízu, pokud vím, nyní jsme je totálně smázli s naprostou dominancí na hřišti, přičemž výsledek ještě zdaleka nepotvrzuje to, co se dělo na hřišti.

Dá se říct že změna přístupu k zápasu vzešla z hlav hráčů?

Já si zase nemyslím, že by minule nebyli dostatečně koncentrovaní. Oni mají tendenci se přizpůsobovat nakopávané hře soupeře, vzhledem k tomu, že Štítary tímto stylem nehrají, snažili se kombinovat, tak díky intenzitě a způsobu naší hry se jim to nedařilo, a proto i naše hra vypadala tak, jak bych si představoval. Navíc minule přišlo za stavu 5:1 polevení a de facto se mohl zápas ukončit, protože to byla hrůza. Tentokrát nic takového nepřišlo, kluci chtěli hrát dál, chtěli dávat góly, jen nám chyběla kvalita v zakončení, aby byla výhra výraznější.

K zápasu nenastoupil Marek Kracík, který musel do nemocnice, mohla to být motivace pro kluky, aby hráli i za něho?

Marek je pro nás klíčový hráč. Musel na hospitalizaci do nemocnice, kde absolvoval CT hlavy a tudíž s námi k zápasu nemohl odcestovat. Přesto ti kluci i za něj zabojovali tímto způsobem a zápas vyhráli i kvůli němu. Samozřejmě Markovi přejeme brzké uzdravení, aby se vrátil k nám do týmu, kam patří a kde má svoje místo. Je úžasný, že kluci dokázali bojovat i za kamaráda, který je nedílnou součástí našeho týmu a já jsme si jistý, že s Markem v sestavě naše kvalita ještě stoupne.

Béčko vyhrálo díky hattricku Antoše a kvalitní obraně

B tým přivítal tým Ratboře, což byl přímý souboj se sousedem v tabulce. Trenér Lukáš Redlich si pochvaloval především vysokou hráčskou účast, na kterou dopláceli kvůli mnohým zápasovým střetům v posledních týdnech: „Minule nastoupil Honza Antoš v bráně a dnes na svém postu, vzešly z toho tři branky na jeho konto. Jsem rád, že hráči z A týmu, kteří přišli vypomoci mladším spoluhráčům, předvedli adekvátní výkon, především pokud se pak bavíme o výkonu stoperské dvojice a brankáři,“ pochvaloval si výkony svých svěřenců.

Velkou měrou stojí za dobrými výkony vysoká tréninková účast: „Na tréninky chodí přes dvacet hráčů, což je dobře kvůli vzájemné konfrontaci. Mladší vidí kolik jim chybí k výkonům těch starších a starší musí makat, protože jim mladší dýchají na záda,“ velebí si přístup všech dorostenců.

Takto početná tréninková jednotka se pak musí odrazit v zápase: „Především souhra stoperské dvojice byla výborná, kdy si to kluci celé odřídili a hráli, tak jak bychom si představovali,“ dodal Lukáš Redlich.

Koncepční práce je u nás veden už od nejmenších a ani v dorostu není výjimka. Celý dorost je veden k tomu, aby hrál po zemi, což se v zápase béčka dařilo. Trenér Lukáš Redlich doplnil, že to byl přesně fakt, který mu vadil v minulém zápase, kde se jeho svěřenci uchýlili k nakopávanému fotbalu. Nyní se hrálo po zemi, a to už bylo podle trenérova gusta.

V dalším týdnu jede béčko do Krakovan, které jsou v tabulce třetí a určitě půjde o náročnějšího soupeře.