Když vidím výsledek 9:0, vypadá to na poměrně jasnou záležitost, bylo to tak?

V tomhle zápase šlo hlavně o to, aby se podařilo kluky dobře namotivovat. Chtěli jsme hrát naši hru, kterou se chceme prezentovat.

Čili s čím jste do zápasu šli?

Tentokrát jsme si vytyčili za cíl, abychom v zápase nenakopávali balóny od gólmana, ale aby si kluci obránci chodili pro balóny a třeba i s tím, že půjdeme do rizika.

Jak byli kluci úspěšní s tímhle novým způsobem rozehrávky?

Poměrně musím říct, že se nám to dařilo, bylo tam několik pěkných momentů, které se podařilo prokombinovat až do zakončení. Z tohohle postupného útoku jsme také dali asi náš nejhezčí gól, kdy jsme to vykombinovali přes stopery, záložníky, následně šel balón do strany a gólu.

Čili vidím na vás, že jste se zápasem spokojený?

Samozřejmě stále tam jsou vidět nedostatky, především v momentech, kdy se kluci dostanou pod tlak a situaci řeší odkopem, místo konstruktivní rozehrávky, takže tohle je věc, ve které se musíme obrovsky zlepšit.

Je vidět, že tohle je věc, která vás trápí nejvíc, bavíme se o ní de facto každý týden?

Já totiž opravdu chci, abychom hráli po zemi, kombinačně a ne jen nakopávaný balón od gólmana, následně podstoupené souboje ve středu hřiště s nejistým výsledkem, kdy se to možná vyhraje. Navíc potom se ta hra stále valí sem a tam, s čímž přichází moment, kdy nemáme hru pod kontrolou, což je přesný opak toho, co chceme hrát.

Co vám tedy zápas dal, kromě zkoušení věcí z tréninku?

Ten zápas, vzhledem k průběhu, poskytoval možnost vyzkoušet si i kluky z B dorostu, některé i výrazně mladšího věku, abych je viděl v akci. Takže jsem si udělal obrázek o tom, s kým se dá počítat, a jak s těmi kluky dál pracovat.

Dají  se v zápase nají nějaká negativa?

Mrzí mě, že jsme nedokázali dohrát zápas s nulou vzadu. Za stavu 9:0 jsme si dali takový polovlastní gól, kdy se nedohodl obránce s gólmanem a soupeř uklízel balón do prázdné branky. Je stále více vidět, že kluci by potřebovali hrát s lepšími soupeři. Tyhle zápasy nám nic moc nedávají, maximálně je to dobré, pro zlepšení a vylepšování tréninkových věcí.

Takže jednoznačným cílem je postup a hra s kvalitnějšími soupeři?

Určitě ano. Vzhledem k tomu budeme i soupeře do přípravy hledat kvalitnější, než jsme my sami, protože já budu raději, když budeme mít těžkou přípravu s lepšími týmy, protože následně v soutěži to pro nás bude jednodušší.