Kutnohorský A dorost se po delší době představil v mistrovském zápase. Navíc poslední zápas proti Úvalům byl spíše tréninkovým zápasem, takže na pořádnou prověrku čekali dorostenci tři týdny. Na hře to bylo znát. Trenér Jakub Stach nebyl vůbec spokojen s proměňováním šancí.

Jakube po delší době jste si zase užili zápasové vytížení, jaký to byl zápas?

Určitě nebyl jednoduchý! Hráli jsme zápas po třech týdnech, což jsem v životě nezažil a nebylo to vůbec nic ideálního. Navíc se proti nám postavil  podle mě  jednoznačně nejtěžší soupeř na jaře. Čili kombinace naší nerozehranosti a kvality soupeře, který nasadil vše, co má nejsilnější, znamenala opravdu nejtěžší zápas jara.

Co myslíte tím, že nasadil to nejsilnější?

Brod na nás nasadil čtyři hráče, kteří pravidelně nastupují v A třídě za jejich mužský B tým a ta kvalita byla hodně znát. Držení balónu bylo tak 60% na 40% ve prospěch soupeře, což jsme ještě nezažili, čili jsme hodně běhali bez balónu.

Jaká tedy byla taktika na tenhle způsob hry?

Prvních 20 minut jsme se ještě snažili pressovat a donutili jsme je k chybám. Podařilo se nám taky vstřelit dvě branky. Jenže celý zápas takhle odehrát nešel, takže jsme se pak zatáhli do bloku a oni nás svojí fotbalovostí do konce poločasu přehrávali.

Následně přišli ty dva inkasované góly?

Ano, dokázali vyrovnat na 2:2. V ten moment jsem si říkal, že to bude opravdu velmi těžký zápas. Naštěstí minutu před koncem poločasu jsme utekli a do šaten jsme šli ve vedení.

Jaká byla reakce v kabině o poločase?

Jasně zaznělo, že takhle hrát nemůžeme. Byla by sebevražda s nimi takhle lítat nahoru a dolů, což jsme naštěstí splnili. Byli jsme daleko lépe organizovaní.

Na hřišti se to projevilo jak?

Zatáhli jsme se, čekali jsme na jejich chyby, hráli jsme na brejky a jim v 70. minutě totálně došly síly. Absolutně odpadli fyzicky a už bylo pouze otázkou kolik dáme gólů.

Nicméně skórovali jste “pouze“ dvakrát?

Šli jsme asi osmkrát sami na brankáře, ale skórovali jsme pouze dvakrát, to je pravda. Naše samostatné nájezdy, to byla katastrofa.

Jak vypadal druhý poločas z vašeho pohledu, co se taktiky týká, panovala spokojenost?

Ve druhém poločase jsme předvedli zkušený výkon, za který jsem rád. Soupeře jsme k ničemu nepustili a došli jsme si pro vítězství, i když naše samostatné nájezdy, jak jsem už říkal, to byla katastrofa.

Dá se tedy říci, že vás soupeř překvapil svou kvalitou hry?

Způsob fotbalu, který předváděl soupeř, je přesně ten, který chci, abychom předváděli my. Už od malička jsou tam kluci vedení k nějakému způsobu hry a je vidět, že to funguje. U nás tomu tak zatím není, a proto bylo vidět, že fotbalovost byla na jejich straně.