Kutnohorský dorost se o víkendu moc nezapotil. Dokázal porazit Uhlířské Janovice 12:0 a jasně potvrdil roli favorita. Trenér Jakub Stach si chválil, že kluci vydrželi a ukázali hlad po gólech

Jakube, dnešní hodnocení bude asi velmi krátké, mám pravdu?

Dnes není opravdu moc věcí, které by se daly hodnotit. Výsledek mluví sám za sebe. Přece jen 12:0 je dost výrazný výsledek, takže šlo především o to, aby kluci udrželi motivaci.

Máte na mysli hlad po gólech, který jste klukům vyčítal na začátku?

Přesně tak. To, o čem jsem mluvil na počátku naší práce, že mi chybí chuť vstřelit soupeři 10 gólů, to se naštěstí zlepšilo. Tím mi kluci udělali opravdu radost.

Jak tedy vypadal průběh zápasu?

Jedním slovem jednoznačně. Zhruba po deseti minutách jsme přidávali po jedné brance, nikoho asi nepřekvapí, když řeknu, že jsme ještě spoustu šancí neproměnili. V posledních patnácti minutách jsme nastříleli snad čtyři góly, protože soupeř úplně odešel fyzicky.

Převaha byla tedy jednoznačně na naší straně?

Dařilo se nám držet míč, což soupeře fyzicky zničilo, protože musel běhat bez balónu. Upřímně to byl zápas o ničem, protože naše kvalita byla několikanásobně vyšší.

Dá se určit plán do konce sezóny? Protože druhé místo vám už asi nikdo nesebere.

Byl bych rád, aby se kluci hlavně tím fotbalem bavili. Je na ně teď velký nápor, protože hrají za dorost, někteří za chlapy, někteří za žáky, takže to vytížení je opravdu velké. Nyní jsme také naplánovali pouze dva tréninky, aby si kluci více odpočinuli, protože počasí má být také velmi kruté. Věřím, že jim odpočinek pomůže a o víkendu zase budou připraveni.