Dvaadvacet mužstev, osm hřišť, dva stadiony, jeden vítěz. Přesně takhle bude ve středu vypadat mezinárodní turnaj v Kutné Hoře. Přivítáme týmy z těch nejvyšších soutěží, které se v konkurenci ostatních budou snažit potvrdit svou kvalitu a na turnaji ukázat, kdo je nejlepší. Naši mladí strážci Lorce se ve skupině utkají s pražskými Bohemians, Štítarským SK, Havranem Kryry, Churdimí a druhým týmem pražské Slavie.

Již ve středu v půl 9 ráno přijde výkop prvních utkání, které budou probíhat celý den, a to na dvou hřištích. Konkurence, která přijede do kutnohorského Lorce a na kutnohorskou Olympii bude opravdu veliká. Vedle předních českých týmu přijedou do Kutné Hory také například týmy ze Slovenska, konkrétně se představí MŠK Žilina a FK Inter Bratislava.

Týmy se ve všech skupinách utkají ve formátu každý s každým. Z toho vzejdou dvojice pro pokročilou fázi turnaje. Zápasy se hrají v délce 1x15 minut, hraje se ve formátu 4+1 a podle klasických pravidel mladších přípravek.

Jelikož se jedná o turnaj budoucích nadějí českého fotbalu, bude výsledek samozřejmě asi to poslední, o co v turnaji půjde. Hlavní bude dobrý pocit z fotbalu a plno pozitivních emocí, aby děti poznaly, jaké to je, bavit se fotbalem. Nicméně pro každého hráče je připravena medaile a každé mužstvo dostane pohár.  První tři poté obdrží poháry pro vítěze.

Nebyl by to správný turnaj, aby ocenění nedostali ti nejlepší. Budou tedy vyhlášeni nejlepší hráč, střelec a brankář turnaje. Navíc trenér každého mužstva zvolí ze svých řad nejužitečnějšího hráče, který bude taktéž odměněn. Ocenění a darů je tedy připraveno opravdu dost a je o co hrát.

PŘIJĎTE VE STŘEDU DO LORCE A NA OLYMPII PODPOŘIT MLADÉ FOTBALISTY NA MEZINÁRODNÍ TURNAJ. VÝKOPY PRVNÍCH ZÁPASŮ BUDOU V 8:30.