Rejšice – Fotbalisté Sparty Kutná Hora uzavřeli krajský přebor 2017 – 2018 na hřišti posledního celku tabulky – SK Rejšice:

Rejšice – Kutná Hora 3:2 (1:1)

Ani v posledním kole Kutnohorští nedokázali v jarní části získat boddy na hřišti soupeře. Naštěstí se ale v krajském přeboru zachránili i pro příští ročník. „Naštěstí dopadlo ve vyšších soutěžích tak, jak mělo, Poříčany ještě vysoko prohrály v Horkách n. J.,“ ulevil si trenér Kutné Hory Radek Kulhánek. Hosté se dostali do vedení už ve 2. minutě po standardní situaci. „Za chvíli nato jsme mohli zvýšit na 2:0, ale Piskač bohužel nastřelil jen tyč,“ litoval příležitosti kouč a pokračoval: „Potom převzali iniciativu domácí, do 25. minuty byli lepší a také se jim podařilo vyrovnat. Poslední čtvrthodinku před přestávkou jsme měli zase my náznaky šancí, ale na skóre se to neprojevilo.“

Druhý poločas ale hosté neodehráli v dobrém rozpoložení. „Asi pod dojmem průběžných výsledků, byl to z naší strany úplný pouťák. Jsem zklamaný,“přiznal Radek Kulhánek. „Kdyby mělo o něco jít…,“ doplnil. Kutná Hora inkasovala dvě branky po chybách. „Potom se nám podařilo ze standardky snížit na 3:2, v poslední minutě jsme také po standarce ještě mohli vyrovnat, ale bohužel jsme nedali. Domácí se tak rozloučili se soutěží vítězstvím, my bohužel porážkou. Tím jsme v tabulce zápasů venku zůstali poslední bez bodu, z toho jsem zklamaný a musíme s tím něco udělat. Naštěstí jsme se zachránili, ale máme před sebou hodně práce a perné dřiny, aby to v příští sezoně bylo lepší než letos,“ uzavřel trenér.

Branky: 27. Fingerhut, 50. Kořínek, 78. pok. kop Klíma – 2. Semrád, 88. Bílek. Rozhodčí: Suchý – Nehasil, Nepovím. ŽK: Kopecký, Kučera, Bělík, Pečínka, Karela, Fingerhut – Malý. Diváků: 80. Rejšice: Novák (46. Roudnický) – Jon (52. Sameš), Kopecký, Kučera, Bělík, Hlaváč, Pečínka (63. Maňas), Karela, Zikmunda (46. Sabol), Kořínek (73. Klíma), Fingerhut. Trenér Miroslav Hruška. Kutná Hora: Malý – Saulich, Franc, Bílek, Filipec – Semrád (73. Kolůvek) – Marek (83. Kracík), Wolf, Piskač – Jak. Kulhánek – Cimr (63. Jar. Svoboda). Trenér Radek Kulhánek.