Loreckou tvrz dorostenci ubránili v zápase proti Jestřábí Lhotě. Jednalo se znovu o vysokou výhru, upevnění třetího místa v tabulce a soupeře hráči zastínili ve všech statistikách. I přes to všechno ovšem tentokrát trenér Stach spokojený nebyl. Ve výkonu jeho svěřenců mu scházela hladovost a dravost za již rozhodnutého stavu. 

Jakube, druhý zápas, druhá výhra, vypadá to na skvělý začátek u našeho dorostu?

V tomhle zápase se jednalo o soupeře, který je v tabulce hned za námi, navíc na podzim se s nimi prohrálo. Šlo tedy o důležitý zápas, který jsme výsledkově zvládli, což je ovšem pouze jedna rovina.

Zdá se, že i přes dobrý výsledek spokojený nejste?

Výhra 5:1 je hezký výsledek, navíc na ně teď máme 6 bodů, lepší vzájemný zápas a pokud se nestane nic mimořádného, měli bychom mít tímto zápasem zajištěné 3. místo. Druhá stránka věci je naše předvedená hra, se kterou jsem vůbec nebyl spokojen.

Co konkrétně se vám na hře nelíbilo?

Soupeře bych označil jako typické okresní mužstvo a dle toho také jejich hra vypadala. Sestava soupeře stále na vysokém liberu, který díky dlouhému nákopu hledal dva spoluhráče vpředu, které já nazývám dostihovými koňmi, čili rychlé hráče, kteří vpředu lítali. My jsme se chvílemi strašně přizpůsobovali jejich nakopávané hře, což bylo něco pro mě.

Na podzim jsme ovšem s tímto týmem prohráli…

Upřímně nerozumím tomu, jak s nimi mohli naši kluci na podzim prohrát. Tohle byl dle mého názoru protivník, který si zasloužil inkasovat až 10 branek, ale to bychom museli hrát celý zápas po zemi a kombinačně, ne se přizpůsobovat hře soupeře.

Pojďme tedy teď k těm konkrétním věcem. Výsledek 5:1 ukazuje rozdíl třídy, co bylo dle vás špatně?

V momentě, kdy jsme dali balón na zem, kombinovali a běhali, tak soupeř nestíhal a byla viditelná naše převaha, my jsme dalších minimálně pět příležitostí nevyužili, ale v momentě, kdy jsme se s nimi začali prát, tak to bylo něco hrozného. Vůbec se mi nelíbilo naše dostupování hráče s balónem, kdy byl vyvíjen malý tlak, pořád jsme ustupovali a soupeř pak měl mnoho času na přesný nákop dopředu. Obrana navíc nechávala balóny padat, což automaticky znamenalo více soubojů a větší problémy pro nás. Čili se z toho stávaly dostihy, a to je za mě úplně špatně.

Co tedy od hráčů očekáváte?

Vyžaduji tlak na balón a veškeré soupeřovi dlouhé balóny, abychom čistili z prvního doteku, a to nám nefungovalo, byla to i situace, po které jsme inkasovali. Herně jsem tedy tentokrát velmi nespokojen.

Nebyla příčina také v tom, že se po vystřídání hra rozkouskovala a ztratila tempo?

Je to možné, ale mě mrzí, že v momentě, kdy v 55. minutě vedeme 5:1, výsledek je rozhodnutý a máme možnost soupeře dorazit, být hladový po dalších gólech, tak přišlo uspokojení a zápas už se pouze dohrával. Chyběla mi hladovost, instinkt zabijáků, dát soupeři 10 gólů. To tady rozhodně nebylo. Není to věc střídání, je to věc přístupu.

Takže oproti minulému týdnu jste z výkonu viditelně zklamaný?

Jak jsem byl po minulém týdnu hodně spokojený, tak nyní přišlo vystřízlivění a vrátilo mně to zpět. Vyhrálo se 5:1 a člověk by měl být spokojený, ale v naší hře jsou obrovské rezervy, které se ukázaly tento týden.

Příští týden jsou soupeřem Štítary, věříte ve zlepšený výkon proti lepšímu soupeři?

Štítary jsou de facto B tým Kolína, složený ze hráčů, kteří neměli vůli trénovat čtyřikrát týdně v ligovém dorostu, ale fotbal hrát jednoznačně umějí, čili očekávám mnohem těžšího a především herně vyspělejšího soupeře.