V neděli 20. 3. 2022 se kutnohorským fotbalistům kategorie U11 nesmazatelně vryla do paměti, a to především díky spolupráci s partnerským klubem FK Mladá Boleslav. Kutnohorští fotbalisté se zúčastnili v Mladé Boleslavi turnaje partnerských klubů a následně byli v akci také v rámci prvoligového utkání dospělých mezi domácí Mladou Boleslaví a Spartou Praha. Tento skvělý fotbalový den popsal jejich trenér Štefan Auer:

„V neděli 20. 3. 2022 jsme se zúčastnili v Mladé Boleslavi turnaje partnerských klubů, kde jsme se postupně utkali s domácí Mladou Boleslaví, Nymburkem a Jičínem. Jednalo se o přátelský turnaj, a proto jsme s kolegou Mírou Šáleným nabádali kluky, aby nebyly nervózní a aby si zápasy s kvalitními soupeři užili. Moc nás jako trenéry potěšilo, že kluci tento pokyn naplnili bezezbytku a skutečně předváděli velice pohledný fotbal se spoustou zajímavých individuálních výkonů.

Po turnaji a nezbytném obědě jsme se odebrali na městský stadion, na kterém se konal prvoligový zápas mezi domácí Mladou Boleslaví a Spartou Praha. Zde nás už očekával kolega, trenér FK Mladá Boleslav U11, s volnými vstupenkami pro všechny naše hráče.

Divácká účast na tomto ligovém utkání nebyla ale jedinou rolí, která na stadionu na naše hráče čekala. Mladá Boleslav nám jako svému partnerskému klubu umožnila, aby při úvodním nástupu základních sestav na hřiště naši hráči dělali ligovým hvězdám Sparty a Mladé Boleslavi doprovod. Kluci nervózně přešlapovali a nemohli se dočkat chvíle, kdy budou moci vzít svůj fotbalový vzor za ruku. Nejdříve tunelem prošli náhradníci a ochotně si plácli s každým, kdo jim nastavil svou dlaň. Následovali hráči základní sestavy obou týmů. Vzali kluky za ruku a vyrazili s nimi na střed hřiště. Kluci absolvovali pozdrav a běželi zpět do tunelu. Už cestou do kabin si vzrušeně vyprávěli o tom, koho vedli za ruku a co si s tím či jiným hráčem povídali.

Tento den by už v klidu mohl skončit a měli bychom hromadu zážitků, kterými bychom žili dlouhé měsíce. Pokračovalo se ale dál. Sedli jsme si na tribunu a nasávali atmosféru ligového utkání až do jeho konce. Bylo dojemné sledovat, jak se plní sny nejen dětem, ale i rodičům a prarodičům, kteří je doprovázeli a toužili po tom vzít svého talentovaného syna/vnuka poprvé v jeho životě na ligové utkání. Byly to silné momenty, zážitky, kvůli kterým stojí za to hrát fotbal.“

Děkujeme našemu partnerskému klubu FK Mladá Boleslav za umožnění takového zážitku.