K poslednímu mistrovskému utkání krajského přeboru v sezoně 2018/2019 vyrazili fotbalisté kutnohorské Sparty do Hřebeče, kde se utkali s místním mužstvem. Po prvním poločase byl stav nerozhodný za stavu 1:1, Ve druhé části utkání ale svěřenci Radka Kulhánka přidali tři branky, nakonec rozhodla čtvrtá branka Kutné Hory, která tak v posledním utkání sezony brala tři body za výhru 3:4.

V prvním poločase se jako první prosadil kutnohorský Ondřej Filipec, který v sedmatřicáté minutě otevřel skóre zápasu. Hosté ještě do poločasu dokázali vyrovnat, a to o šest minut později, když se prosadil Josef Pinkas. Ve druhém poločase se hned minutu po začátku prosadil hostující Dalibor Cimr, který poslal Kutnohorské do vedení, v osmašedesáté minutě zvýšil na 1:3 Štěpán Kacafírek. Kacafírek přidal druhou svou druhou branku, a to v dvaasedmdesáté minutě. Pak následovaly dvě branky domácích, obě vstřelil Miroslav Novák, nejdříve v osmasedmdesáté minutě, a následně v pětaosmdesáté minutě. Další branky už ale Hřebeč nepřidala, díky čemuž kutnohorští fotbalisté odjížděli se třemi body za výhru 3:4.

„Z mého pohledu se jednalo o klasické poslední utkání v sezoně, kdy už ani jednomu týmu o moc nešlo. Také tomu moc nepomohlo velké teplo, takže kvalita byla hlavně zezačátku nijaká. Nám se ale podařilo jít do vedení po pěkné akci díky brance Filipce. Domácí ještě ale do poločasu srovnali na 1:1 ze standardní situace, kde jsme propadli v souboji,“ zhodnotil průběh prvního poločasu utkání se Hřebečí trenér kutnohorských fotbalistů Radek Kulhánek.

„V kabině jsme si něco řekli, chtěli jsme vyhrát, kdyby se tak stalo, tak bychom byli prvním mužstvem v tabulce venkovních zápasů. Což je oproti loňsku, kde jsme v této kategorii byli regulerně poslední, zajímavá motivace. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně, šli jsme do vedení po parádní brance Cimra. Domácí se pak o trochu zvedli, snažili se, měli tam nějaké položce, nám se ale podařilo dát další branku díky Kacafírkovi, který pak přidal ještě naši čtvrtou branku. Utkání jsme pak měli pod kontrolou, pak ale přišlo podcenění. Trochu jsme polevili, soupeř pak dal dvě branky, jednu ze standardní situace, druhou z protiútoku. Najednou byl soupeř lepší, my jsme herně malinko odešli. Utkání jsme ale udrželi, zvítězili jsme 3:4. Sezona se dá brát kladně, akorát nás mrzí prohra ve finále krajského poháru s Komárovem,“ přidal kutnohorský trenér hodnocení druhého poločasu.

Kutnohorští zakončili letošní sezonu krajského přeboru se ziskem šestapadesáti bodů ve třiceti utkáních, šestnáctkrát zvítězili v základní hrací době, čtyřikrát na pokutové kopy. Z deseti proher byly všechny v základní hrací době, Kutná Hora tak má stoprocentní úspěšnost v pokutových kopech po devadesáti minutách. Fotbalisté kutnohorské Sparty vstřelili jednašedesát branek, inkasovali padesátkrát. Nejlepí statistiku mají svěřenci Radka Kulhánka ve venkovních utkáních, kde se v této kategorii umístili na prvním místě. Venku vyhráli jedenáctkrát, z toho třikrát na penalty, a získali tak třicet bodů.

Hřebeč – Kutná Hora 3:4 (43. Pinkas, 78., 85. Novák – 37. Filipec, 46. Cimr, 68., 72. Kacafírek)

Hřebeč: Zajíček – M. Stříbrský (64. Veliký), Pinkas, Čmejla, Novák, Macháč, Janík, Sedláček (75. Drame). Servus, O. Stříbrský, Dvořák. Trenér Jaroslav Dolejš.

Kutná Hora: Jeřábek – Exner, Saulich, Franc, Piskač, Kacafírek (90. Malý), Cimr, Wolf (75. Marek), Semrád, Filipec, Hradílek. Trenér Radek Kulhánek.