Kutnohorští fotbalisté v sobotu dopoledne přivítali mužstvo z Poříčan na náhradním domácím hřišti v Červených Pečkách. Sparta do utkání vstoupila dobře, po prvním poločase držela výborný výsledek. O tři body je nepřipravila ani branka hostů z druhého poločasu. Svěřenci Radka Kulhánka tak berou první tři body za výhru 2:1.

Kutná Hora si vytvářela šance hned v úvodních minutách, jako první vyzkoušel brankáře Janocska Vlášek, ale jeho střela z úhlu se za brankovou čáru nedostala. O chvíli později našel výborně Wolf Hradílka, jehož pokus placírkou vytáhl brankář na roh. Podobná situace se opakovala o pár minut později, Wolf našel Hradílka, který šel sám na bránu, ale mířil mimo tři tyče. Do první šance se Poříčany dostaly po chybě stopera France, který poslal soupeře na brankáře Malého, který ale předvedl výborný zákrok a stav tak zůstal 0:0. V další příležitosti hostů se ocitl Štěpán Kacafírek, který ještě na jaře nastupoval v kutnohorském dresu, jeho pokus ale bezpečně pokryl Malý. V devatenácté minutě rozehráli domácí roh nakrátko, Wolf našel centrem Hradílka, který hlavou dopravil míč i s pomocí břevna do sítě a poslal Kutnou Horu do vedení. Podobná situace nastala o chvíli později, z protiútoku našel Wolf Hradílka, jehož hlavičku tentokrát vychytal Janocsko. Další šanci měla Kutná Hora v podobě standardní situace, Piskač našel France, ten ale hlavičkoval nad bránu. Na druhé straně zahrávali hosté přímý kop, střela byla tečována a skončila těsně mimo bránu domácích. Tři minuty před koncem prvního poločasu vybojoval Cimr míč, došel do vápna soupeře, následně našel Wolfa, který přízemní střelou k tyči poslal Kutnohorské do dvoubrankového vedení.

Ve druhém poločase zahrávali hosté standardní situaci, ze které se míč odrazil k útočníkovi Poříčan, kterému ke vstřelení branky zabránila teč jednoho z obránců domácích. Na opačné straně hřiště dostal Wolf míč ze strany, a z halfvoleje vyslal prudkou střelu, která ovšem mířila těsně vedle brány. Další šance proběhla v domácím vápně, když po standardní situaci mířil hráč Poříčan hlavou vedle brány, a o chvíli později šla dalekonosná střela hostů po odrazu na rohový kop. Poříčanští se přece jen dočkali, v sedmasedmdesáté minutě se prosadil po centru ze strany přízemní střelou Pergl, který po minutě pobytu na hřišti snížil na 2:1. Zbytek zápasu se obešel bez dalších výraznějších šancí, díky čemuž získala Kutná Hora první divizní body v této sezoně.

„Máme první body, takže panuje spokojenost. První občas jsme hráli vesměs dobře, plnili jsme to, co jsme si řekli. Jen je škoda, že to bylo jen 2:0, měli jsme tam více šancí. Ve druhé půli jsme už tak dobře nehráli, sice jsme chtěli hrát pořád nebezpečně, ale úplně se nám to nedařilo. Trochu jsme polevili, trochu mě to mrzí, můj celkový pocit z utkání je ale pozitivní. Zvládli jsme to dobře, akce soupeře jsme pokryli tak, jak jsme chtěli. Měli jsme trochu strach z výškové převahy soupeře, jelikož nám odešel Kacafírek a zranil se Semrád, takže jsme nasadili menší hráče. Také kvůli tomu nastoupil Cimr, který utkání zvládl a pomohl nám, také díky tomu jsme utkání zvládli a bereme tři body,“ byl s výsledkem spokojený kutnohorský trenér Radek Kulhánek.

Kutná Hora – Poříčany 2:1 (19. Hradílek, 43. Wolf – 77. Pergl)

Kutná Hora: Malý – Exner, Bílek, Franc, SaulichNekvinda – Vlášek (77. Šindelář), Piskač, Hradílek (90. Kolůvek) – Wolf – Cimr (71. Marek). Trenér Radek Kulhánek.

Poříčany: Janocsko – Zdeňka, Seifert (76. Pergl). Touš, Kacafírek (86. Kotek), Ramšák (46. Svoboda), Janda, Puk (62. Prejsek), Gajdasz, Kokoška, Šmidrkal (46. Červený). Trenér Zdeněk Šmejkal.

Autor: Jakub Secký, Kutnohorský deník.